Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przyszłość wg projektantów Apple.

9 czerwca 2016

Świat elektroniki i komputerów to jedna z najszybciej rozwijających się branż znanych człowiekowi. Nie ma praktycznie miesiąca, żeby na rynku nie pojawiła się jakaś nowinka techniczna lub nowszy i ulepszony model urządzenia elektronicznego. Czy twórcom komputerów w latach osiemdziesiątych mogło przyjść do głowy, jak bardzo w ciągu ponad 30 lat rozwinie się ich branża? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Jednymi z pionierów w branży komputerowej jest bez wątpienia firma Apple. Zatrudnieni w niej projektanci i twórcy oprogramowania w znacznym stopniu przyczynili się do popularyzacji komputerów i do tego, że w dzisiejszych czasach komputer jest narzędziem pracy i zabawy większości z nas.

Proponowane pod koniec ubiegłego wieku rozwiązania były na tyle nowatorskie, że część z nich doczekało się swoich kontynuacji oraz rozwinięć. To Apple jako jeden z pierwszych koncernów wprowadzić do masowej sprzedaży komputery All in One. Ich flagowy na tamte czasy model Macintosh sprzedawał się doskonale na całym świecie. Także w naszym kraju pojawiło się bardzo duże grono odbiorców ich sprzętu.

W pewnym sensie firma Apple była wizjonerem i coś, co stworzyli ponad 30 lat temu, nadal rozpala wyobraźnię topowych marek sprzętu komputerowego. Zauważyć możemy, że komputery All in One zaczynają wracać do łask za sprawą kilku firm, które zwietrzyły w tym niezły interes.

Apple to także pionier w branży telefonów komórkowych. Jako jedni z pierwszych zaprojektowali telefon komórkowy wykorzystujący najnowsze zdobycze techniczne. Z powodów bliżej nieznanych nie wprowadzili w tamtym czasie swojego nowatorskiego urządzenia do sprzedaży, jednak w internecie znaleźć można ciekawe projekty nie tylko telefonów, ale wielu innych urządzeń, które wykorzystywane są przez nas do dziś.

Wszystko oczywiście nie miałoby miejsca bez pomysłowych i znacznie wyprzedzających swoje czasy projektantów, którzy zatrudnieni byli lub współpracowali jako zewnętrzni wykonawcy z firmą Apple.