Ekrany dotykowe na największych lotniskach.

Elektronika rozwija się bardzo szybko i rzeczy, które jeszcze były kilka lat temu w sferze marzeń dzisiaj są ogólnie dostępne praktycznie dla każdego za niewielkie pieniądze. Nie dziwi więc nikogo, że elektronika szturmem zdobywa naszą przestrzeń publiczną, urzędy i nasze domy.

Nie sposób sobie wyobrazić dzisiejszego życia bez urządzeń elektronicznych. Otaczają nas z każdej strony. Nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy, elektronika czuwa nad nami i nad naszym życiem. Urządzenia elektroniczne umieszczone są praktycznie wszędzie. Mają nam ułatwić pracę, życie oraz wypoczynek.

Nie sposób mówić o rozwoju elektroniki, nie wspominając o największym jej motorze napędowym, który w ostatnich kilku latach sprawił, że urządzenia tak szybko się rozwijają. Mowa oczywiście o ekranach dotykowych, które dostępne są praktycznie w połowie obecnych urządzeń multimedialnych. Dzięki prostocie obsługi i niskim kosztom produkcji urządzenia z dotykowymi ekranami wykorzystywane są w różnego rodzaju miejscach, w których inne rozwiązania nie byłyby opłacalne oraz nie sprawdziłyby się.

Doskonałym przykładem pomysłowego i efektywnego wykorzystania ekranów dotykowych są terminale lotnicze oraz kasy biletowe. Dzięki inteligentnym urządzeniom z ekranami dotykowymi można rozładować tworzące się dotąd kolejki bez zatrudniania kolejnych kasjerów. Urządzenia te świetnie spisują się jako biletomaty oraz kioski informacyjne, które pozwolą nam na sprawdzenie godzin odlotu czy opóźnień samolotów. Dzięki zastosowaniu tego typu urządzeń w znaczny sposób podniósł się komfort osób oczekujących na odloty czy też przyloty bliskich. Mogą oni bez obaw sprawdzić najnowsze informacje na temat interesującego ich lotu bez konieczności fatygowania się do informacji i zadawania pytań obsłudze lotniska.

To, w jakim kierunku rozwiną się urządzenia z ekranami dotykowymi i w jakich miejscach jeszcze się pojawią, pokaże czas. Już teraz gołym okiem widać jednak, że bez ich obecności nasze życie byłoby bardziej skomplikowane i problematyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *