Technologie znane z filmów, które wykorzystujemy dzisiaj w życiu.

Każdy z nas pamięta chyba filmy o podróżach w kosmosie oraz filmy futurystyczne, które ukazywały wspaniałą przyszłość elektroniki i świata, jaki nas otacza. W dużej mierze nowinki przepowiedziane w futurystycznych filmach kręconych w Hollywood spełniły się i urządzenia, które były w nich zapowiedzią przyszłości wykorzystywane są przez nas już dziś.

Dużą rolę w tym wyścigu przyszłości odegrały wszelkiego rodzaju urządzenia komunikacyjne i elektronika użytkowa. Wideokonferencje za pośrednictwem telefonu komórkowego nie są już problemem. Praktycznie każdy nowoczesny telefon ze średniej półki daje nam możliwość prowadzenia rozmów video za pośrednictwem internetu lub sieci GSM.

Cała masa urządzeń, które w filmach były tylko szaloną wariacja reżysera na temat przyszłości dzisiaj wykorzystywane są w naszych domach. Wszelkiego rodzaju roboty sprzątające lub automatyczne roboty koszące nasze trawniki. Mogło wydawać się to jeszcze kilka lat temu nierealne, ale w dzisiejszych domach coraz częściej możemy spotkać odkurzacze, a raczej roboty odkurzające, które pracują za nas. Wystarczy włączyć takie pomysłowe urządzenie i mamy z głowy pracę.

Nowoczesne telefony, które posiadają odporne na zarysowania ekrany, nie są dziełem przypadku. Do wykonania tych bardzo trwałych powłok wykorzystane zostały materiały, które jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu zarezerwowane były do produkcji elementów kombinezonów astronautów lub wojska. A to tylko jeden z przykładów jak kosmiczne i futurystyczne technologie pozwalają nam na spokojny wypoczynek oraz bardziej wydajną pracę.

Przykładem kolejnym niech będą wszelkie urządzenia bezprzewodowe. Wiertarki, wkrętarki czy golarki bezprzewodowe zostały stworzone z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, od kilku dobrych lat są na wyposażeniu praktycznie każdego domu lub garażu. Tak właśnie technologie jutra wkradły się do naszego codziennego życia, a kosmiczne i futurystyczne technologie wspierają nasze działania i pracę. To jak daleko posuniemy się we wprowadzaniu do naszego życia elektroniki i urządzeń w dużej mierze będzie zależało od nas samych i od naszych potrzeb.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *