Ekrany dotykowe jako rewolucyjne odkrycie ułatwiające pracę.

Zapewne wielu z nas pamięta jeszcze czasy monitorów kineskopowych. Duże i ciężkie monitory pobierały bardzo pokaźne ilości energii elektrycznej, przez co nie były zbyt oszczędne i skutecznie podwyższały energię za prąd elektryczny. Następnym etapem rozwoju monitorów oraz telewizorów były ekrany LCD. Tuż po wprowadzeniu ich do sprzedaży okazało się, że nie są wcale lepsze od monitorów kineskopowych, a wręcz przeciwnie są o wiele gorsze pod wieloma względami. Kilka lat od wprowadzenia do sprzedaży monitorów LCD dopracowano różne technologie wykorzystywane w tych urządzeniach i z powodzeniem wyparły one stare i wysłużone kineskopy.

Kolejnym krokiem w rozwoju monitorów były ekrany dotykowe. To właśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jak ekrany dotykowe doświadczyliśmy w ciągu ostatnich lat tak błyskawiczny rozwój urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie pracy bez tych pomysłowych urządzeń. Większość telefonów komórkowych została wyposażona w ekrany dotykowe, co znacząco ułatwia pracę oraz komunikację pomiędzy człowiekiem a urządzeniem.

Urządzenia dotykowe w znaczący sposób wpływają też na biznes a w wielu przypadkach na komfort naszej pracy. Osoby zajmujące się projektowaniem grafiki reklamowej z pewnością docenią możliwości, jakie dają im tablety z ekranami dotykowymi. Dzięki nim o wiele łatwiej zaprojektować nawet niewielkie logo czy projekt graficzny.

Dzięki ekranom dotykowym osiągnęliśmy poziom miniaturyzacji, który był jeszcze do niedawna niemożliwy i niepraktyczny. Dały nam one możliwość stworzenia urządzeń, które możemy włożyć do kieszeni, a które z powodzeniem zastępują nam komputer stacjonarny oraz kilka innych ważnych urządzeń. Wszystko dzięki rewolucyjnemu wynalazkowi, jakim okazał się ekran dotykowy.

To jak bardzo rozwinie się ta technologia, w dużej mierze zależy od tego, czy w międzyczasie nie zostanie opracowana nowsza i bardziej nowoczesna metoda komunikacji z urządzeniem. Jestem jednak prawie pewien, że przez wiele lat jeszcze udoskonalane i rozwijane ekrany dotykowe będą gościły w naszych domach oraz urządzeniach elektronicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *