Jak nowe ekrany LG wpłyną na nasze laptopy?

Miniaturyzacja i bardzo szybki rozwój to domeny nowoczesnych technologii oraz elektroniki. Dzięki ogólnej miniaturyzacji i potrzeby mobilności mamy w dzisiejszych czasach tak wiele urządzeń, które w znaczący sposób wpływają na nasze życie, pracę oraz odpoczynek. W ostatnich latach możemy zauważyć bardzo silną tendencję w tworzeniu coraz to większych oraz cieńszych ekranów LCD lub LED. Podobnie jest w branży ekranów i urządzeń z ekranami dotykowymi.

Firma LG jest jednym z pionierów technologii mających na celu stworzenie jak najcieńszego ekranu dotykowego oraz tradycyjnego ekranu LED. Ma to ogromny wpływ na wydajność, rozmiary oraz wagę naszych urządzeń elektronicznych.

Podstawą mobilności urządzeń elektronicznych jest ich wielkość oraz waga. O ile samą wielkość w przypadku tabletów czy laptopów możemy pominąć, o tyle wagę już nie. Chyba każdy zgodzi się ze mną, że lepiej kupić laptopa większego, ale z optymalną wagą niż takiego samego, ale cięższego. Nawet jeżeli będzie miał lepsze parametry, to wiele osób wybierze lżejsze urządzenie – szczególnie jeżeli będziemy go przenosić wiele razy w ciągu dnia.

Najnowsze ekrany dotykowe firmy LG sprawiają, że laptopy mogą zachować swoje tradycyjne rozmiary, tracąc jednocześnie na wadze. Jest to kluczowym wyznacznikiem, jakie bierzemy pod uwagę, decydując się na zakup notebooka.

Cienkie i bardzo wytrzymałe matryce dotykowe produkowane przez LG zapewne sprawdzą się w różnego rodzaju urządzeniach. Wyposażone w nie telefony komórkowe będą mogły znacznie zredukować swoją wagę lub zachować ją a w zamian zostać wyposażone w dodatkowe funkcje, lub zwiększyć swoje parametry.

Jak zapowiada koncern LG ich najnowsze ekrany dotykowe, pomimo że są bardzo lekkie, wytrzymują znacznie większe naciski i oprą się nawet dosyć poważnym upadkom ze sporej wysokości. Jest to bardzo obiecująca obietnica. Wszystko wskazuje na to, że firma LG staje się powoli potentatem w produkcji ekranów dotykowych, a od dawna jest już najważniejszą firmą produkującą ekrany LCD.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *