Wyświetlacze LCD w dowolnym kształcie.

Ekrany i wyświetlacze LCD w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszły ogromny i bardzo szybki rozwój. Od mało wydajnych i o słabej jakości ekranów po ogromne i dające krystaliczne czystą jakość obrazu ekranów przebyta została bardzo długa droga. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez ekranów nie tylko dotykowych, które zamontowane są w naszych telefonach czy tabletach, ale ogólnie bez różnego rodzaju wyświetlaczy.

Głównym narzędziem do komunikacji z urządzeniami elektronicznymi są wyświetlacze. To właśnie na nich wyświetlają się nam komunikaty nadawane przez urządzenia elektroniczne. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są w większości nowoczesnych urządzeń elektrycznych jak lodówki, pralki, piekarniki, a nawet zabawki dla dzieci. Dotychczas producenci urządzeń nie mieli wielkiego wyboru i wielkość oraz kształt i rozmiar takich ekranów był w większości przypadków zbliżony. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Firma Sharp ukazała na światło dzienne swój najnowszy projekt – ekran LCD o dowolnym kształcie. Dzięki autorskiej technologii IGZO firma mogła wprowadzić na rynek ekran LCD, jakiego jeszcze nie było. Teraz producenci urządzeń elektronicznych nie będą musieli ograniczać się do prostokątnych czy też kwadratowych ekranów LCD. Mogą zaprojektować własny kształt, co znacząco podniesie walory estetyczne i techniczne ich urządzeń. Teraz będzie możliwe zamontowanie ekranów LCD w miejscach, w których jeszcze do niedawna nie było szans z powodu ich kształtu oraz rozmiaru.

Panele LCD Free form display, które produkowane są przez firmę Sharp, z pewnością zdobędą duże uznanie wśród bardzo wymagających użytkowników i klientów. Jak podaje producent, charakteryzują się one bardzo dobrym kontrastem, oraz świetną jakością obrazu, jaki jest na nich wyświetlany.

Jak widzicie, technologie zmieniają się z miesiąca na miesiąc a wszystko po to, żeby dogodzić klientom i sprawić, aby urządzenia były jeszcze bardziej funkcjonalne i poprawiały komfort naszego życia oraz pracy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *