Najlepsze telewizory 2016 roku.

Rozwój telewizorów z najwyższej półki jest prawie tak samo szybki ja ich mniejszych odpowiedników o trochę mniejszych parametrach technicznych i wyposażonych w mniej zaawansowane technologie poprawiające jakość obrazu oraz wyostrzające go do granic możliwości, jakie dają najnowsze telewizory klasy premium.

Koszt najdroższych telewizorów klasy premium może często przerazić normalne osoby, których zarobki nie przekraczają średniej krajowej. Za duży i zaawansowany telewizor przyjdzie nam zapłacić kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za taką kwotę możemy kupić już całkiem niezły samochód osobom z dobrym wyposażeniem oraz silnikiem o dużej dynamice. Nie zmienia to faktu, że takie telewizory mają stałe grono swoich odbiorców.

Najdroższe telewizory powyżej pewnego pułapu cenowego nie różnią się specjalnie pod względem wykorzystywanych technologii oraz funkcji, jakie posiadają. Pewnych spraw nie są w stanie przeskoczyć nawet najlepsze koncerny elektroniczne. Starają się więc konkurować specyficznym designem swoich produktów oraz dodatkowymi opcjami, w jakie wyposażają swoje telewizory.

Jednym z takich niesamowicie drogich i bogatych w funkcje telewizorów jest Samsung UN105S9. Wyposażony w ogromny, bo aż 105 cali zakrzywiony ekran telewizor oferuje krystalicznie czysty obraz dzięki zastosowaniu funkcji dostępnych tylko w najdroższych modelach tej firmy. Należy wspomnieć, że koszt takiego urządzenia znacząco przekracza 120 tysięcy dolarów. Nie jest to kwota, jaką przeciętny Polak wydaje na mieszkanie a co dopiero na telewizor. Ten olbrzym charakteryzuje się także bardzo dużą wagą, która przekracza 100 kilogramów.

Kolejnym ogromnym telewizorem, jaki dostępny jest w sprzedaży, jest Panasonic TH-152UX1. Jest to plazmowy telewizor wykorzystujący technologię 3D, która ostatnimi czasy traci grono swoich odbiorców. Model posiada ekran o rozmiarze 152 cali oraz kontrast na poziomie 5000000:1. Są to bardzo dobre parametry jednak jego waga ponad 590 kilogramów oraz kosmiczna jak na warunki nie tylko naszego kraju sprawiły, że nie zrobił on furory i firma Panasonic musiała wycofać się z produkcji tego modelu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *